Srpen 2011

cestou necestou s Adamem.

27. srpna 2011 v 19:22 Portrét
Na včerejší den jsem měl domluvené jedno focení s mým kamarádem z bývalé školy - Adamem. Bylo to naše první společné focení a i přesto, že ho normálně znám, to velké já se vždy dostaví při focení. Vždycky jsem věděl, že je to takový blázen s nadhledem, ale na focení se mi dostalo přesvědčení, že je to totální blázen a já si takovýchto lidí moc vážím. Lidí, jenž mají nadhled, energii do života...
Portrétní fotografii jsem začal více zabývat teprve nedávno, takže nečekejte nic extra, ale spíše takové pozvolné krůčky.kde je život - tam je mattoni.

26. srpna 2011 v 14:13 Ostatní
Už týden jsem nepřidal žádnou fotku. To jsem to ale ostuda, což? Na mojí obhajobu bych přednesl, že minulý týden jsem byl mimo net a dva články, které tu přibyly, byly přednastavené - abych přiznal barvu. A teď k fotce. Kdo pochopil, že jsem fotil vlašku od mattonky, tak má u mě kyselej bonbon. ;-) Tentokrát tento nápad nevzešel z mé hlavy, ale nechal jsem se inspirovat Larone (www.headintheclouds.blog.cz), která jednou na svém blogu fotografii se stejným námětem vyfotila. Doufám, že se nebude zlobit.


plachtím si.

19. srpna 2011 v 8:00 Ostatní
Tato koláž bude půlkou září stará pomálu celý rok. Chytří jsou chytří a ví, že fotografie na tuto koláž jsem pořídil v minulého roku v polovině září. Lokace na letišti nedaleko mého sídla. Foukal vítr, takže jsme vybalili nového draka a šli lítat. Během následujích několika dní sem přibudou další fotky, které jsou vyfocené dávno, ale dle mého by si zasloužily i tak trochu pozornosti. Myslím, že více to okecávat nebudu. :-)

koláž ve větším rozlišení zde.

má sestra Gábi.

16. srpna 2011 v 8:00 Portrét
Mé portértní začátky doprovázel, stejně jako u většiny portrétových fotografů, člen mé rodiny. V mém případě se jednalo o mladší sestru Gábi. Ze začátku se jako mnoho lidí styděla a schovávala, ale následně přišla na to, že ode mne stejně pokoj nedostane, tak se podvolila. I tak jsou ale nejlepší fotografie, když o mně vůbec neví. Krásným příkladem je následující fotografie pořízená na začátku února, když jsme byli celá rodina na procházce po okolí města.


žihadýlko.

11. srpna 2011 v 19:51 Příroda
Fotografie z dob, kdy ještě svítilo sluníčko a vypadalo to na doopravdové léto plné horkých dnů. Zrovna jsem přišel z focení, které se moc nepovedlo, sednul jsem si na zahradě do trávy, odpočinul si, chytal bronz a najednou vidím nad naší skalkou poletovat nějaké hmyzí potvůrky. A jako každým rokem se nám usadily na levandulích.[diář] srpen, září

10. srpna 2011 v 15:23 Diář

O co jde?

Diář, rubrika, do níž během každých dvou měsíců přibude nový článek. Jak již název napovídá, bude to obdoba klasického reálného diáře. Datumy, úkoly, položky atd. V tomto případě však fotografické. Bude-li naplánováno focení portrétu s někým, zde se to objeví. Samozřejmě sem nebudu dávat předem datum, kdy půjdu fotit na zahradu, to vážně ne, ale když už tam něco vyfotím, bude zde, že jsem ten den fotil. Všechny fotografické výpravy zde budou zaznamenány.
A ještě jedna věcička na kterou mne navedl Noirre a doufám, že mu to tedy nebude vadit. Vždy, když navštívím nějakou foto-výstavu, objeví se to zde.. ovšem přidám i navíc nějaké krátké zhodnocení. :-)

Srpen

[14.] Focení na téma Ledové ovoce.
[15. - 21.] Někdy v těchto dnech plánují focení portrétu. } ZRUŠENO! :-(
[23.] Focení portértu. } Úspěšně provedeno!

Září

/-/

o autorovi fotografií.

10. srpna 2011 v 15:12
O mně:
Vztah mezi mnou a fotoaparátem počínaje v devíti letech. Nijak jsem se ale o fotografii tehdá nezajímal. Zlom nastal začátkem roku 2010 kdy jsem s kompamktem Nikon S
1 odhalil taje makrofotografie. Nebylo téměř dne, kdybych se nevydal aspoň na zahradu a něco nevyfotil. Objevoval jsem různé styly a témata, ale zůstaval jsem u přírodních detailů, tedy makra. Další zlom se stal 15. června 2010, kdy jsem držel v ruce první "svojí" zrcadlovku. Uvozovky proto, že je z velké části můj, ale je často používán také za rodiným účelem, když jedeme někam na výlet. Postupně jsem se učil. Potuloval jsem se po internetových galerích, foto-portálech, nahlížel jsem do časopisů. A dnes tu sedím na židli a přemítám o dalším tématu vhodným k focení.

S čím fotím?
Celé naše příbuzenstvo je z hlediska zrcadlovek věrno Nikonu. A ten můj nese označení D5000. Fotím se setovým objektivem Nikkor 18-105mm VR (3,5/5,6). Od Vánoc 2010 fotím společně s taťkou naším miláčkem a to objektivem Nikkor 105mm Micro VR (2,8).

trocha flory by prospěla.

10. srpna 2011 v 13:26 | Tomáš Pacovský |  Příroda
To bylo takto jednoho dřívějšího dne, po zimním spánku bez focení, co jsem si nandal na mého společníka makroobjektiv a vyrazil na... pozor, teď to příjde: zahradu! Chápu, že to moc originální není, ale co má hold člověk dělat, že? Šel jsem si trochu procvičit práci s tímto nádherným sklíčkem, jelikož jsem ho do té doby měl v ruce jenom vážně minimálně a fotograf, co není zžitý se svým přístrojem, nedělá dobré fotky. A jaký je na to lék? Cvičit, cvičit a cvičit.
Fotky se povedly nad moje očekávání a výběr toho nejlepšího právě máte možnost shlédnout.