Příroda

ovoce s ledem.

10. září 2011 v 11:53
Dnes jsem se konečně dokopal k úpravě fotek na téma "Ledové ovoce", které byly pořízeny na začátku srpna, zaznamenáno též v diáři. Teď trošku o průběhu focení. Na jedné z prvních fotek si mi omylem stalo, že jsem si zapnul blesk. "Sakra," říkal jsem si, ale následně při prohlížení fotek se mi tento omyl i docela zalíbil, ovšem to pořád nebylo ono. Ubíral jsem intenzitu blesku, ale stále jsem nedosáhl očekáváaného výsledku. A tak jsem se rozhodl k trošku razantnějším úpravám v PS (photoshop) a nastínil efekt slabého blesku.
Já osobně jsem s touto třídilnou sérii poměrně dosti spokojen a jen doufám, že i Vám se zalíbí.

žihadýlko.

11. srpna 2011 v 19:51
Fotografie z dob, kdy ještě svítilo sluníčko a vypadalo to na doopravdové léto plné horkých dnů. Zrovna jsem přišel z focení, které se moc nepovedlo, sednul jsem si na zahradě do trávy, odpočinul si, chytal bronz a najednou vidím nad naší skalkou poletovat nějaké hmyzí potvůrky. A jako každým rokem se nám usadily na levandulích.


trocha flory by prospěla.

10. srpna 2011 v 13:26 | Tomáš Pacovský
To bylo takto jednoho dřívějšího dne, po zimním spánku bez focení, co jsem si nandal na mého společníka makroobjektiv a vyrazil na... pozor, teď to příjde: zahradu! Chápu, že to moc originální není, ale co má hold člověk dělat, že? Šel jsem si trochu procvičit práci s tímto nádherným sklíčkem, jelikož jsem ho do té doby měl v ruce jenom vážně minimálně a fotograf, co není zžitý se svým přístrojem, nedělá dobré fotky. A jaký je na to lék? Cvičit, cvičit a cvičit.
Fotky se povedly nad moje očekávání a výběr toho nejlepšího právě máte možnost shlédnout.


 
 

Reklama